Kūdikių burnos priežiūra

julija
0 Komentarų
vaiku-dantu-prieziura

Gimus mažyliui tėveliai susiduria su daugybe naujų išbandymų. Vienas iš didelių ir ilgai trunkančių išbandymų tampa vaikų dantų priežiūra.
Kaip valyti? Kuo valyti? Kada valyti? Kodėl valyti? –  tai tik keletas klausimų, kurie kyla susilaukus vaiko.

 

Kada pradėti? 

Apie vaikų dantų valymą vyrauja dvi pagrindinės nuomonės:

  • prižiūrėti ir valyti neverta, nes jie iškris
  • valyti nuo pirmojo dantuko prasikalimo

Tačiau vaikų burnos priežiūra užsiimti derėtų nuo pat vaikelio gimimo.
Dantų valymas, tai yra mūsų įprotis, kuris turi būti išugdomas vaikystėje. Todėl, tik gimus naujagymiui, patartina nuo pirmų dienų mažylį pratinti prie burnos ertmės valymo. Burnos ertmės valymas turėtų būti rutinos dalis, kuris, kaip ir maitinimas, prausimasis, mokymasis migdytis, tampa neatsiejama dienos dalimi.

 

Kuo ir kaip valyti?

Kūdikių burnos ertmės valymas yra itin paprastas ir nereikalaujantis jokių specialių priemonių. Tam užtenka paprasčiausios marlės gabalėlio.  Drėgna audinio skiautele apsukti aplink pirštą ir juo išvalyti naujagymio burnos gleivinę.

Vaikeliui paaugus ir jau pasirodžius pirmiesiems dantukams galima pratintis prie dantų šepetėlio. Pirmieji šepetėliai turėtų būti itin maži, skirti kūdikių priežiūrai. Taip pat idealiai tinka vieno danties šepetėlis.

                  

Dantukus kūdikiams ir vaikams iki 7-8 metų amžiaus turi valyti tėveliai. Švelniais sukamaisiais judesiais išvalyti visus dantų paviršius, jei mažylis leidžiasi – nuvalyti ir liežuvį. Žinoma, pats mažylis, taip pat gali žaisti su šepetėliu ir prie jo pratintis, bet pagrindinį darbą privalo atlikti tėvai.

Dantų pastą galima pradėti naudoti nuo pirmųjų danukų prasikalimo. Pasirenkant pastą reikėtų atkreipti dėmesį į fluoro kiekį joje. Mažyliams rekomenduojama 500 ppm fluoro. Tačiau iki 3 metų amžiaus pastos kiekis ant dantų šepetėlio turėtų būti itin mažas, nedidesnis nei ryžio dydis.

 

 

 

 

Related Posts

lt_LTLithuanian