Dantų balinimas: mitai ir faktai

julija
0 Komentarų

Dirbdama klinikinėje praktikoje beveik kasdien  susidiriu su klausimais apie dantų balinimą.  Klausimų yra įvairiausių, kai kurie -sukelia juoką, o kai kurie – padeda suprasti, kad apie šią procedūrą sklando dar labai daug mitų. Dažnas pacientas net pasidalina namuose atliekamų procedūrų „receptais”, kurie neva padeda išsibalinti dantis. Girdint visus šiuos klausimus ir pasakojimus nuspendžiau apžvelgti populiariausius dantų balinimo mitus ir pateikti faktus, kurie padės geriau suprasti kas tai per procedūra ir kodėl ji turi būti atliekama profesionaliai.

#1 valgomoji soda balina dantis

Tai, tikriausiai, pats populiariausias mitas, kurį pamini begalės pacientų. Yra tekę girdėti ne vieną balinimo „receptą” su valgomąja soda. Tačiau vienetelė medžiaga kuri balina dantis yra vandenilio peroksidas (arba švelnesnė jo atmaina – karbamido peroksidas). Valgomosios sodos ( natrio bikarbonato) milteliai yra aštrių briaunų, todėl valant šiais milteliais lengva pažeisti dantų paviršių. Aštrūs kristalai subraižo danties paviršių, jį pašiausia. Ant tokio paviršiaus lengviau atsideda bakterinis apnašas. Dažnai valant dantis sodos milteliais galimas emalio „išplonėjimas” kas sukelia dantų jautrumą.

#2 Balinimui puikiai tinka citrinos sultys ar braškės

Dar vienas mitas, kurį kažkodėl pacientai labai mėgsta.
Citrinos sultyse ar braškėse esančios rūgštys „tirpdo” emalį ir sukelia dantų audinių erozijas, išsivysto dantų jautrumas. Net pavalgius  uogų ar citrusinių  vaisių rekomenduojama dantis išsiskalauti vandeniu ir bent valandą nevalyti šepetėliu ir pasta.

#3 Dantų balinimas pažeidžia emalį

Netiesa, jeigu balinimas atliekamas profesionaliai ir juo nepiktnaudžiaujama. Šiuolaikinėje odontologijoje visos medžiagos naudojamos dantų balinimui atitinka griežtus ES reikalavimus ir yra saugios. Kiekvienas specialistas atsižvelgęs į paciento būklę gali parinkti tinkamiausias priemones, kurios neturės neigiamo poveikio emaliui. Be abejo, jeigu yra siekiama ekstremalių reazultatų, tai gali pažeisti danties audinius.

#4 Kuo stipresnė balinimo medžiaga, tuo geresnis rezultatas

Netiesa. Stipresnė medžiaga nereiškia, kad bus pasiektas geresnis balinimo rezultatas. Naudojant stipriasnes medžiagas daugiau pasireikš dantų jautrumas. Kiekvieno žmogaus dantys bala labai individualiai, todėl nėra jokios garantijos, kad naudojant stipresnes medžiagas bus gautas ryškesnis rezultatas.

#5  Kartą išsibalinus rezultatas lieka amžinai

Gaila, bet ne. Kiek ilgai išsilaikys rezultatas priklauso nuo paties žmogaus gyvenimo įpročių. Todėl, norint balta šypsena džiaugtis ilgiau, reikia vengti ryškių produktų arba jų pavartojus dantis išsiskalauti vandeniu. Taip pat, nepamiršti reaguliai valyti šepetėliu ir pasta, bei lankytis pas burnos higienistą.

Related Posts

lt_LTLithuanian